developerský projekt - vysoký újezd u berouna 

Tepelné čerpadlo ecoforest Ecogeo pasivní chlazení

Objekt

Luxusní nízkoenergetické rodinné domy s plochou 190 až 290 m2.

Systém

Vytápění a přípravu teplé vody zajišťují tepelná čerpadla ECOFOREST EcoGEo C4 o výkonu 1 až 9 kW, které odebírají energii ze zemních plošných kolektorů. V celém objektu je instalováno podlahové vytápění a chlazení.

Tepelná čerpadla mají integrovanou funkci pasivního a aktivního chlazení. Pokud je plošný kolektor schopen dům chladit přímo, používá se pasivní chlazení, které funguje skoro zdarma bez zapnutí tepelného čerpadla. Při vyšší potřebě chladu, nebo kdy již kolektor není schopen dodávat dostatečný chladící výkon, se zapne aktivní chlazení pomocí kompresoru tepelného čerpadla. 

Chladem z tepelného čerpadla se vychlazuje betonová podlaha ve vybraných místnostech. Tento způsob chlazení má sice nižší výkon než standardní klimatizační jednotky, ale chladí velice komfortně - zcela bez hluku a průvanu

Tepelné čerpadlo dokáže v režimu aktivního chlazení rekuperovat odpadní teplo a ohřívat tak teplou vodu v bojleru zcela zdarma. Teplo, které se v létě při chlazení odvádí do plošného kolektoru, se využije pro zvýšení jeho teploty a v topné sezoně je díky tomu dosahováno vyšího topného faktoru tepelného čerpadla.    

Tepelná čerpadla pro developerské projekty

Tepelná čerpadla  země/voda pasivní chlazení