SPŠ TÁBOR - OHŘEV VODY

Vysokoteplotní tepelné čerpadlo Q ton pro ohřev teplé vody

Objekt

Domov mládeže pro Střední průmyslovou školu strojní a stavební.  

Systém

Vysokoteplotní tepelné čerpadlo vzduch/voda MITSUBISHI HEAVY Q ton o výkonu 30 kW ohřívá vodu pro potřeby domova mládeže. Tepelné čerpadlo je připojeno ke stávajícímu zdroji ohřevu vody - plynovým absorpčním tepelným čerpadlům a plynovému kotli. Tepelné čerpadlo Q ton ohřívá přímo studenou vodu z vodovodního řadu a to celoročně na 65°C. Množství vody ohřáté tepelným čerpadlem je až 7,8 m3/den. Tepelné ztráty v cirkulaci jsou hrazeny stávajícím zdrojem tepla.

Monitoring systému a měření spotřeb energií zajišťuje systém Landis+Gyr. 

Tepelné čerpadlo

MITSUBISHI HEAVY Q ton je speciální tepelné čerpadlo určené pro přípravu teplé vody. Využívá technologii EcoCute s přírodním chladivem CO2. Pracovní rozsah je od -25°C do +43°C. Výstupní teplota vody je nastavitelná v rozmezí 60°C až 90°C.

Průměrný roční topný faktor na instalaci SPŠ Tábor je 3,31 (za rok 2017, zahrnuje spotřebu oběhového čerpadla, ostatních elektrických komponentů, tepelné ztráty ve venkovním potrubí). Teplota teplé vody v zásobníku je celoročně 65°C. V porovnání s tepelnými čerpadly s běžnými chladivy (R407, R410, R134) je dosažená teplota vody i topný faktor výrazně vyšší.    

VÍCE INFORMACÍ O VÝSLEDCÍCH MĚŘENÍ NA SPŠ TÁBOR >

VÍCE INFORMACÍ O MHI Q TON >  

Ohřev teplé vody tepelným čerpadlem Q ton